https://www.dostihovy-svet.cz/cs/node/2693

Hronová: Proti Iceni Girl a Mambo Lady bych jí nehnala

 

Důvod ke spokojenosti mohla mít po uplynulém víkendu trenérka Ilona Hronová, jejíž Lemesína na palubě s Bajuržanem Murzabajevem vybojovala vítězství v Karlových Varech a dvouletý Mistic Golfer uzavřel tabuli v Gerschově memoriálu.

„S Lemesínou jsem hodně spokojená. Její vítězství bylo očekávané. Měli jsme ji přihlášenou ještě do Memoriálu Harryho Petrlíka, protože jsme čekali, co tam bude za koně. Když jsme ale viděli, co se vynořilo na přihláškách, tak i kdyby v sobotu nevyhrála, proti Iceni Girl a Mambo Lady bych jí určitě nehnala,“ komentuje sobotní vítězství trenérka, jejíž dvouletý reprezentant stáje Hřebčín Křenek svým výkonem v nedělním Gerschově memoriálu rozhodně ostudu neudělal: „Běžel proti dobrým koním. V duchu jsem si říkala, že když bude čtvrtý – pátý budu spokojená. Když to srovnám s debutem, v němž byl za Honzikem dvanáct délek, dnes to bylo o hodně lepší a to se běželo rychle. No a protože 1400 metrů je na toho našeho minimum, důvod ke spokojenosti určitě je,“ hodnotí trenérka, která své želízko v ohni bude mít i v nedělním pokračování Fitmin Cupu. „White Ghost je sice daleko za Mystic Golferem, ale je šikovná. Protože je to ale malá Witoma, musíme na ni opatrně. Přáli bychom si klidný průběh dostihu a sama jsem zvědavá, co předvede…“

 

Rozhovor s trenérkou a jezdcem po vítězném dostihu PASSION

Více zde: https://ilonahronova.webnode.cz/news/telegraficky-dostihy-kveten-cerven-2013/
Rozhovor s trenérkou a jezdcem po vítězném dostihu PASSION

Více zde: https://ilonahronova.webnode.cz/news/telegraficky-dostihy-kveten-cerven-2013/
Rozhovor s trenérkou a jezdcem po vítězném dostihu PASSION

Více zde: https://ilonahronova.webnode.cz/news/telegraficky-dostihy-kveten-cerven-2013/

Rozhovor s trenérkou a jezdcem po vítězném dostihu PASSION(GER) 19.5.2013, Velká Chuchle

Dostihový svět

www.dostihovy-svet.cz

Berlín dobyli Bulhaři, Hronová veze z Mnichova dotaci

Vytvořeno 14. Říjen 2012 - 21:56

Dvouletá svěřenkyně Ilony Hronové Novellette dnes v Mnichově v pozici outsidera třetím místem v dostihu Preis der MOTOSTAR München W. Wegmann, který dotací 5100 euro  odpovídal slušovické Ceně zimní  královny. Svěřenkyně Ilony Hronové se prosadila  pod vedením Garyho Hinda,  Great Pearl Filipa Neuberga ve stejném dostihu skončila šestá.  V Německu se dnes z českých jezdců prosadil v Berlíně Jan Palík na mítinku,  z kterého dvě vítězství vezou  koně evidovaní v bulharském tréninku.   Obdobu Ceny zimního favorita  viděl Düsseldorf, ve kterém se  nedařilo francouzskému favoritovi Tres Blue   a jistý triumf ukořistil domácí Limario (Aerion) vedený Alexanderem Pietschem.

 

Napsali o nás - První vítězství

Internetový zpravodaj z dostihového dění Paddock Revue přinesl informace o našem prvním vítězství 2letého hřebce Le Paydy.

Celý článek najdete zde .

Úvodním bodem programu byla Cena Jaroslava Jiráně na 1400 metrů pro dvouleté debutující koně. Od startu udávala tempo ryzka Chardonnay, ale na začátku cílové roviny se na ni dostáhl favorizovaný Zeus, progres také naznačovala Bond Fatal, ale nejsilnější konocvku prokázal hnědák Le Payda, kterého pro Hřebčín Křenek připravuje Ilona Hronová a v sedle byl Josef Sovka, pro kterého to bylo druhé letošní rovinové vítězství. Na druhé místo se prosadila Bond Fatal, na favorizovaného Zea zbylo třetí místo, Chardonnay procválala na čtvrtém místě a pátá Činka. "Le Payda  se ukazoval v tréninku dobře, a tak jsme doufali, že bychom tady mohli být za peníze, ale u dvouletých nikdo neví. Jsem nadšená, že se nám podařilo konečně vyhrát," sdělovala trenérka Ilona Hronová, který slaví první životní trenérské vítězství. Nadšen byl také jezdec Josef Sovka. "Byl to poarádní dostih, seděl jsem na druhém místě, v oblouku jsem ho nechal oddechnout a v cílové rovině měl silnou koncovku. Letos se mi zatím nedaří na překážkách, ale na rovinách ano," doplnil úspěšný obojživelník.


 O vítězství druhém

naleznete podrobnější informace v článku zde

4. dostih Druhý triumf Le Paydy

První díl souboje tuzemských odchovanců se odehrával pod taktovkou favorizované Rosalindy, která si v cílovém oblouku vybojovala několikadélkový náskok, ale v cílové rovině jí došly síly a šli přes ní soupeři. Nějvíce sil měl hnědák reprezentující Hřebčín Křenek Le Payda. Trenérka Ilona hronová připravila Le Paydu pro žokeje Radka Koplíka, který potvrdil dobrou formu posledních dní. "Nemusel jsem ho ani moc pobízet, šel moc dobře, jedenkrát jsem použil, jinak šel doslova pod rukama, myslím, že to může být dobrý kůň," sděloval žokej Radek Koplík, slavící jedenáctý letošní triumf. Le Payda se na dráze představil potřetí a podruhé vyhrál. Premiérový triumf si připsal v srpnu v Kolesách, před čtyřmi týdny v Mostě doběhl čtvrtý a nyní opět naplno zabodoval. Pro trenérku Hronovou je to druhé letošní vítězství. O tři délky za Le Paydou docválala na druhém místě poctivá Džiddah, délku ztrácela Itigera na třetím místě. Čtvrtý Hollybear ztrácel už sedm délek, když o půl délky porazil Pierota. Na favoritku zbylo šesté místo.
 

Zajímavosti

Rozhovor před sezonou

20.03.2014 20:32
Trenéři před sezónou - 32. díl: Ilona Hronová připravuje v Nenačovicích přes deset koní pro roviny i do překážek Podrobnosti: ' Zveřejněno 16. 3. 2014 9:58 Ilona Hronová loni při své nedlouhé trenérské kariéře zaznamenala svou nejúspěšnější sezónu...